لوگوی سایت
جستجو

کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم

بسیاری از افراد از ظاهر بینی خود راضی نیستند و از عوارض و خطرات جراحی بینی ترس دارند. راهی برای کوچک کردن بینی این دسته از افراد وجود دارد؟ چه روش‌هایی برای کوچک کردن بینی، بدون جراحی وجود دارد؟
یکی از روش‌های مدرن و پرطرفدار که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، تزریق آنزیم است. تزریق آنزیم یک روش امن و بی‌خطر است که باعث کوچک شدن و اصلاح فرم بینی می‌شود. امروز قصد داریم تا در رابطه کوچک کردن بینی با آنزیم ، مزایا و معایب آن و میزان ماندگاری نتیجه این روش نوین صحبت کنیم. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

آنزیم کوچک کننده بینی چیست؟

تاکنون در رابطه با انواع روش‌های غیر جراحی برای اصلاح فرم بینی صحبت کرده‌ایم. اکثر آن‌ها برای اصلاح فرم بینی کاربرد دارند و تاثیر چندانی بر کوچک کردن بینی نخواهند داشت. از آن جهت که بینی مرکز توجه در صورت است و صورت اولین چیزی است که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد، امروز تصمیم گرفتیم تا روشی ایمن و کم هزینه برای کوچک کردن و اصلاح فرم بینی معرفی کنیم. تزریق آنزیم به بینی یک روش امن است که به تازگی وارد عرصه اقدامات زیبایی شده و توانسته در همین مدت زمان کوتاه طرفداران زیادی پیدا کند. در این روش مدرن خبری از خونریزی و عوارض داروی بیهوشی نخواهد بود. پزشک مربوطه با تزریق آنزیم هیالاز « Hyaluronidase » و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم سعی می‌کند تا تغییراتی در فرم بینی ایجاد کند و بیمار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته خود برساند. نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که کوچک کردن بینی با انزیم بیشتر برای بینی‌های گوشتی کاربرد دارد و بهتر است سایر افرادی که از فرم بینی خود رضایت ندارند، تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند. به همین خاطر توصیه ما این است که پیش از هرگونه اقدام و تصمیم گیری، توسط یک پزشک متخصص معاینه شوید و تمام انتظارات خود را از نتیجه تزریق آنزیم با او در میان بگذارید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق آنزیم بینی هستند ؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، کوچک کردن بینی با آنزیم مناسب تمامی افراد نیست. فرم و ساختار بینی افراد با یکدیگر فرق دارد و ممکن است که کوچک کردن بینی با انزیم در برخی از افراد منجر به تغییر و اصلاح فرم بینی نشود و یا همراه با عوارض جانبی از جمله ورم بینی بعد از تزریق آنزیم باشد. به طور کلی میتوان گفت که این روش راحت و غیر جراحی در موارد زیر قابل استفاده است:

۱. کوچک کردن بینی‌های پهن و بزرگ ( بینی‌های گوشتی)
۲. متقارن سازی بینی
۳. اصلاح برآمدگی بینی
۴. بالا آوردن نوک بینی
۵. اصلاح قوز و یا صافی بینی
۶. اصلاح بینی‌های زاویه‌دار و یا دارای قوز

مزایای تزریق آنزیم به بینی چیست ؟

یکی از مزیت‌های تزریق آنزیم جهت کوچک کردن بینی این است که آنزیم مورد استفاده با ساختار بدن سازگار است و عوارض و خطر کمی به همراه خواهد داشت. برخی از مزایای تزریق آنزیم هیالاز برای بینی به شرح زیر است :

۱. در روش کوچک سازی بینی با کمک آنزیم خبری از زخم و خونریزی نخواهد بود
۲. تزریق آنزیم یک روش مقرون به صرفه است که نیازی به داروی بیهوشی عمومی ندارد
۳. دوره نقاهت تزریق آنزیم کمتر از دوره نقاهت جراحی بینی است.
۴. نتایج آن موقت بوده و در صورت راضی نبودن از نتیجه، بعد از گذشت چند ماه فرم بینی به حالت اولیه باز می‌گردد
۵. نتیجه کوچک کردن بینی با آنزیم طبیعی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت رزرو نهایی حتماً تماس بگیرید