لوگوی سایت
جستجو

تاثیرات استرس بر پوست و مو

بسیاری از بیماریهای پوستی به دلیل تاثیری که روی ظاهر بیمار میگذارند، حضور او را در اجتماع و حتی خانواده با اضطراب همراه میکنند و به صورت یک سیکل معیوب، موجب تشدید بیماری پوستی میشوند و درنهایت، به دلیل مزمن بودن اغلب بیماریهای پوستی، فرد دچار افسردگی شود. به همین دلیل، در بیشتر بیماریهای مزمن پوستی، انجام مشاوره روانپزشکی لازم و بسیار مفید خواهد بود. اگر نمی توانید حتی یک روز را بدون حرص و جوش بگذرانید تنها اعصاب تان را از دست نمی دهید. کسی را نمی توان در این دنیا پیدا کرد که برای یک روز هم که شده در زندگی اش استرس و اضطراب را تجربه نکرده باشد. استرس در زندگی هر فردی وجود دارد اما مشکلی نیست که قابل کنترل نباشد. استرس فقط روی اعصاب و روان تان تاثیر منفی نمی گذارد، بلکه متخصصان زیبایی معتقدند این لایه های درونی روانی می توانند زیبایی های شما را ازبین ببرند و عوارض ناگواری روی پوست و مو و حتی ناخن های شما بگذارند.با این حال اگر با مشکلات پوستی بی دلیلی مواجه شدید یا بیماری پوستی تان بدون هیچ علت خاصی عود کرد، بهتر است به یاد استرس بیفتید و پی آن را بگیرید که از کجا نشأت گرفته است.

تاثیر استرس بر پوست

باعث بدتر شدن مشکلات پوستی شود. برای مثال: استرس می تواند پسوریازیس، آکنه ی روزاسه آکنه دوران بزرگسالی،التهاب و قرمزی مزمن پوست صورت که معمولاً روی گونه ها، بینی و پیشانی به وجود می آید،اگزما را بدتر کند. استرس می تواند باعث کهیر و انواع دیگری از راش های پوستی و همچنین شعله ور شدن تبخال ها شود. کم خوابی و استرس باعث می شوند بدن هورمونی به نام کورتیزول تولید کند. هورمون کورتیزول باعث افزایش قند خون در بدن می شود. افزایش قند خون نیز باعث افزایش وزن و بروز مشکلات قلبی می شود.

تاثیر استرس بر ریزش مو

یکی دیگر از آزاردهنده ترین صدماتی که استرس و اضطراب به موها وارد می کند، افزایش ریزش آن هاست. همانطور که در ابتدای مقاله و در بخش تاثیر استرس بر پوست به آن مطلع شدید، بدن در موقعیت های استرس زا شروع به تولید هورمون کورتیزول می نماید که این هورمون سیستم ایمنی بدن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بدن در این حالت، فولیکول های مو را به عنوان عامل خارجی شناسایی می کند و بر همین اساس برای از بین بردن آنها تلاش خواهد کرد. همین امر باعث ریزش شدید موها در مواقعی که دچار استرس هستید، می شود. علاوه بر آن، استرس این توانایی را دارد تا چرخه ‌طبیعی موها که شامل مرحله رشد، ‌ماندگاری و ریزش است را سرعت ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت رزرو نهایی حتماً تماس بگیرید